Jak se točí peníze

Dne 12. 10. jsme připravili pro žáky projekt k finanční gramotnosti, který předcházel návštěvě interaktivní vzdělávací hry Jak se točí peníze v areálu DEPO Plzeň.

Školní projekt o penězích

Ve čtvrtek 12.10.1017 jsme měli ve škole projekt o penězích. Každý si do školy přinesl malou věc kterou jsme si mezi sebou vyměňovali. Na smartovi jsme si pouštěli povídání pana Lišky, který vyprávěl o tom, čím se platilo v dřívějších dobách a jak vznikly papírové bankovky. Nakonec jsme si o tom společně popovídali.

Jak se točí peníze

V pátek 13.10.2017 jsme jeli do Plzně na interaktivní expozici „Jak se točí peníze“. Na začátku jsme dostali platební kartu, kterou jsme používali při utrácení nebo vydělávání peněz. Bylo tam hodně místností, kde jsme mohli například rýžovat zlato, tisknout si vlastní bankovku, plnit kvízové otázky, nakupovat atd. Na konci se nám odečetly a přičetly peníze a vyjel nám výpis z účtu. Bylo to zajímavé a mně se to moc líbilo.

 

Ve čtvrtek 12.10. jsme se 4. a 5. třída zúčastnili předprojektu o vývoji peněz a obchodu. Přinesli jsme si věci na výměnu a začali směnným obchodem, kterým to vlastně v dřívějších dobách začalo. Také jsme zhlédli video o počátku obchodu a jeho vývoji až do dnešní moderní doby. Na závěr jsme si všichni zahráli na obchodníky. Druhý den pokračoval náš projekt celoškolním výletem do Plzně do světa bankovnictví. Celá akce se jmenovala Jak se točí peníze. Ihned při vstupu jsme každý z nás obdrželi platební kartu, instrukce a začali jsme obchodovat naostro. Nakupovali jsme, prodávali, vydělávali i utráceli a na konci jsme se potom dozvěděli stav našeho účtu. Myslím si, že školní výlet byl pro nás velkým přínosem a zážitkem.

 

Jak se točí peníze

12.10. jsme ve škole dělali výměnný obchod. Kdo chtěl, si přinesl nějakou maličkost, se kterou si už nehraje a ve škole měl možnosti ji vyměnit za něco jiného. Druhý den jsme jeli autobusem do Plzně na projekt Jak se točí peníze. Vysvětlili nám, jak máme zacházet s penězi. Zavedli nás do velké místnosti, kde byly malé napodobeniny budov. Obdrželi jsme kreditní kartu a řekli nám, co s ní máme dělat. Mohli jsme si vydělat peníze, ale mohli je i prodělat. Já jako první jsem šla těžit zlato. Když jsem skoro všechno oběhla, tak jsme jeli do školy. Škoda, že tento nádherný výlet skončil.

 

Jak se točí peníze

V pátek 13. října jsme byli v Plzni na přednášce Jak se točí peníze. Byla tam postavena národní banka, ve které jsme tisknuli peníze. Zkoušeli jsme rýžovat zlato. Pak jsme šli nakupovat. Mezi další stanoviště patřilo například točení filmů za peníze, vysvětlení, že peněz se nenajíme. Výlet se nám líbil.

 

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.skolavrhavec.info/wp-trackback.php?p=528 or subscribe to the RSS Comments Feed for this post.