Školní výlet

V pátek 5. června jsme se vypravili na školní výlet. Letos směřoval na jih. První zastavení bylo v metropoli Jihočeského kraje – Českých Budějovicích. Po krátkém pátrání v krásném prostředí parku kolem řeky Malše a Vltavy jsme našli náš cíl – Planetárium. Zde pro nás byly připraveny dva pořady. V prvním jsme se ocitli pod noční hvězdnou oblohou a druhý nás seznámil s planetami sluneční soustavy.

Naše putování po jihu Čech pokračovalo k jednomu z nejznámějších a nejkrásnějších zámků – Hluboké. Pověst nelhala, zámek Hluboká je krásná zvenku i zevnitř.

Poslední zastavení v tomto kraji bylo v zoo u zámku Ohrada. Tato zoologická zahrada je sice malá rozlohou, ale o to malebnější. Společným fotem jsme se rozloučili se zoo, zamávali Hluboké a ujížděli domů.

Návštěva Planetária nás i děti zaujala a inspirovala k vytvoření projektu zaměřenému na vesmír. Žáci si hravou formou zopakovali poznatky o planetách a zapojili i fantazii při plnění hudebního úkolu „vesmírné zvuky“. Na závěr si každá skupina sestrojila raketu a pomocí jednoduché chemické reakce ji odpálila směrem ke hvězdám.

Fotografie najdete ve fotogalerii školy.

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.skolavrhavec.info/wp-trackback.php?p=309 or subscribe to the RSS Comments Feed for this post.