Čarodějnický slet – aneb – ,,Čáry máry kouzlení, ať se ta věc promění !…….‘‘

….. tak se jmenoval i projekt spojený s tradicemi a zvyky na 1. května – stavění máje, Filipojakubská noc.

Děti se během týdne pokusily zachytit detaily obličeje čarodějnice a rozfoukat brčkem kapky tuše

( „ Rozevlátá čarodějnice ‘‘) , naučily se různá kouzelná říkadla a jazykolamy, nechyběl ani čarodějný tanec a vaření kouzelných lektvarů.

Vše vyvrcholilo ve čtvrtek 30.dubna  sletem všech čarodějů a čarodějnic. Proběhla ukázka kostýmů s povinnou čarodějnou výbavou a ,,čarodiskotéka‘‘.

Následovala čarodějnická zkouška –

let na koštěti, hledání otráveného jablka a perníčků od ježibaby, uvazování mašle čar. kryse, skládání obrázku, házení pavouků do kotle, převtělování, honička s hlavní čarodějnicí a  nechyběla ani nezbytná ,,čarodějná cesta po vsi‘‘, kde měli čarodějové za úkol zaklít všechno zlé, vymést neduhy a nemoci od lidí, nabídnout čarodějný mok – ,, elixír mládí‘‘. Všichni obyvatelé již netrpělivě čekali a nikde nás nenechali odejít s prázdnou.

Všechny čarodějnice i čarodějové složili závěrečnou zkoušku s vyznamenáním a obdrželi certifikát a výborné ,,babské oko‘‘.

Tímto opět děkujeme všem rodičům za úžasnou spolupráci – děti byly jako vždy nádherně vystrojené – a obyvatelům Vrhavče za vlídné přijetí a drobné ,,úplatky‘‘.

Jana a Jana z MŠ

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.skolavrhavec.info/wp-trackback.php?p=263 or subscribe to the RSS Comments Feed for this post.