header image
 

All posts in Červenec, 2015

Poslední školní den – 30. června 2015 – jsme podnikli výpravu za pokladem.

V naší školce se totiž objevila neznámá truhla, bohužel zamčená a bez klíče, pouze  s dopisem – návodem, kde ho děti najdou.

Držíc se instrukcí, připravily starší děti spolu s paní učitelkou  trasu  plnou hádanek a soutěží. A protože  ostatní  děti  splnily všechny úkoly, statečně bojovaly i ti nejmenší, podařilo se jim nakonec najít i klíč od pokladu.

Odměnou pro všechny  byl opečený buřtík  od p. Kadlecové  a sladký poklad z truhly. Všichni jsme si tento poslední společný den užili, rozloučili se se školáčky a v září se těšíme.

Ahoooooooj    Jana V. a Jana R.

( fotografie v galerii )

Ve středu 24. června 2015 jsme navštívili Městskou knihovnu v Klatovech.

Cestovali jsme vlakem. I když je to malá vzdálenost, pro děti je tato jízda velkým zážitkem.

Prohlídli jsme si město, Černou věž, vyzkoušeli labyrint  z živého plotu v parku pod věží  a ,,skleněnou lávkou ‘‘ jsme prošli do knihovny.

Tam už nás čekala velice milá paní knihovnice, která měla pro děti připravený pestrý  program . Poutavou, nenásilnou formou děti seznámila s některými knížkami, prostředím knihovny a jejími možnostmi.

Protože se nám v knihovně velmi líbilo, domluvili jsme si další návštěvu, kde se seznámíme s knihou  Z deníku kocoura  Modroočka.

(fotografie na galerii)