header image
 

All posts in Únor, 2015

Před jarními prázdninami proběhl již tradiční masopustní maškarní bál pro děti ze školy, na který se pečlivě připravovaly doma i při hodinách pracovních činností.

Celý den probíhal v duchu karnevalu, v lavicích seděli kovbojové, piráti, pohádkové bytosti i zvířátka. Pro mladší kamarády si někteří žáci pátého ročníku připravili soutěže a pomáhali s jejich realizací. Vyvrcholením karnevalu bylo vyhlášení nejhezčích masek, které děti ze svého středu v tajném hlasování vybraly.

Odpoledne v příjemné zábavě rychle uteklo. Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

,, Všude samá maska, samý bál, v únoru se přece slaví masopustní karneval!“

Masopustní veselí začalo v MŠ už ráno v pondělí  9. 2. 2015 .

,,Od pondělka do pátku  změnila se třída v pohádku .“

Přišli piráti, hasič, šašek, princezny i víly, Spider-Man, Zoro mstitel, zdravotní sestřička, dokonce i čertík a různá zvířátka.

Děti se seznámily s tradicí karnevalu a masopustu, hádaly pohádkové bytosti, hrály různé pohybové hry a sluchové hry na  téma – karneval – , zpívaly , tančily, cvičily, ,,šaškovaly“ , hrály divadlo.

Vše vyvrcholilo ve čtvrtek maškarním plesem ve školce. Na programu byly soutěže – chůze v sedmimílových botách, lovení zlaté rybky, chůze po  kamenech močálem, získání klíče k zámku, závod ve stavění věže z kostek, divoké balónky.

Módní přehlídkou masek a rozdáním odměn jsme celý projekt zakončili. Všichni jsme si tento týden báječně užili .

( foto na fotogalerii školy )