header image
 

All posts in Prosinec, 2014

Přejeme všem krásné a klidné Vánoce a do nového roku zdraví, štěstí a pohodu v rodině i v zaměstnání.

Děti, žáci a zaměstnanci ZŠ a MŠ Vrhaveč

V pondělí 15. prosince jsme uskutečnili projektový den na téma „Advent a Vánoce.“ Děti byly rozděleny do smíšených skupin od prvního do pátého ročníku. Každý ve skupině měl přidělené úkoly, na jejichž provedení dohlížel vedoucí družstva. Všichni pracovali svědomitě a se zaujetím. V průběhu projektu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o adventu, Vánocích i přírodě v zimě. Součást práce byla výroba vánoční dekorace, kterou skupiny vyráběly z donesených větviček a jiného materiálu. Všechny vazby se povedly a v předvánočním týdnu nám dělaly radost ve třídách. Zároveň jsme vyhlásili nejúspěšnější autory výrobků výtvarné vánoční soutěže, kteří vzešli z hlasování dětí. Vše si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Ve středu 17. prosince si děti přinesly batůžky s nadílkou pro zvířátka, kterou odnesly v rámci pozorování zimní přírody do lesa ke krmelci.

V pátek 19. prosince jsme se před Vánocemi rozloučili besídkou, při které si děti předaly drobné dárky a snědly napečené domácí cukroví.

 

V pátek 5. 12. jsme jako každý rok přivítali ve školce i ve škole Mikuláše se svým doprovodem. Děti se těšily, ale některé se i bály.

Nakonec všechno dobře dopadlo, děti dostaly od Mikuláše a anděla nadílku a čerti odešli s nepořízenou.

Jako poděkování si školáčci i školáci připravili písničky a básničky, kterými se s Mikulášem, andělem i čerty rozloučili.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.