header image
 

All posts in Květen, 2014

Ve čtvrtek a v pátek 22. – 23. 5. se konalo v Plzni krajské kolo dopravní soutěže BESIP. Náš okres reprezentovali vítězové okresního kola – žáci 5. ročníku Hynek Pikhart, Vojtěch Toman, Markéta Mayerová a Blanka Hrachová. Soutěž byla náročná a konala se v prostředí pro žáky neznámém. Všichni se snažili o co nejlepší výkon. Získali krásné 6. místo mezi školami Plzeňského kraje. Také jejich chování bylo příkladné. Těmto žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ve čtvrtek 15.5. se naši žáci zúčastnili okresního kola soutěže Mladý zahrádkář. Soutěž má vždy dvě části – teoretickou (vědomostní test) a praktickou (poznávání rostlin). Za naši školu soutěžili žáci 5. ročníku. Všichni si vedli velice dobře. Vítězství v kategorii mladších žáků si stejně jako v loňském roce odnesla naše bývalá žákyně Lucie Přerostová. Markéta Mayerová obsadila krásné 3. místo. Hned za ní se umístila B. Hrachová, V. Toman a K. Tomanová. Před vyhlášením výsledků zbyla chvíle času. Prohlédli jsme si v atriu KD výstavu prací žáků z Oselců a krásné fotografie ze Šumavy. Obě výstavy můžeme všem doporučit, stojí za zhlédnutí ( ilustrační fotografie naleznete v naší fotogalerii).

Našim soutěžícím blahopřejeme. Svým umístěním ukázali, že mají přírodu rádi a že o ní hodně vědí.

V úterý 6. 5. 2014 se konalo okresní kolo dopravní soutěže BESIP. Za naši školu se zúčastnilo družstvo žáků 5. ročníku ve složení H. Pikhart, V. Toman., M. Mayerová a B. Hrachová. Všichni žáci si vedli skvěle. Blanka Hrachová vybojovala ve velké konkurenci 1. místo v ketegorii děvčat.
Celý soutěžní tým pak dokázal porazit všechna ostatní družstva a zvítězil poměrně velikým náskokem. Naši žáci tak postupují do krajského kola, které se bude konat 22. – 23. května v Melchiorově Huti. Všem žákům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme palce do dalšího klání.

V pátek 2.5. jsme se vydali do Těchonic na divadelní představení ochotnického spolku Zmrzlík. V letošním roce byla na repertoáru hra podle Roalda Dahla – Fantastický pan lišák. Představení bylo jako vždy velice hezké, dětem se moc líbilo.
Před představením se konal 1. ročník přespolního běhu Lišákova míle. Organizátoři všem dětem vysvětlili, jak orientační běh probíhá, co všechno musí umět, aby ho dobře zvládli. Za naši školu závodili  J. Brabec, A. Mundlová, V. Pfeffer, B. Hrachová a H. Pikhart. Mezi školami jsme se umístili na druhém místě.
Akce Těchonice je vždy vydařená. Jistě se tam v prvních májových dnech příštího roku zase vydáme.